Çek ve Senet Çözümleri

Gelişen teknoloji ile birlikte çek üzerindeki manyetik mürekkeple yazılan standart çek karakterleri artık MICR dediğimiz teknoloji ile operatör girişine gerek kalmadan çekin taranması esnasında sisteme otomatik olarak girilmektedir.

Öte yandan elde edilen çek görüntüleriyle dijital arşiv oluşturularak istenilen zamanda bu görüntülere en hızlı ve kolay yoldan ulaşarak anında yazıcıdan çıktısını alabilmek, mail olarak gönderebilmek veya binlerce çek arasından çek bulmak mümkün olmaktadır. Bu imkânlar sayesinde çekin fotokopisini çektirme gibi zaman kaybettiren adımlardan kurtuluruz.

İşte ICS Check uygulaması kurumlara bundan daha fazlası sunmaktadır. Çözümümüz doküman tarayıcı ve senet iş akışınıza uygun tüm ihtiyaçlarınızı yerine getiren bir yazılımdan oluşmaktadır.

Maraton Arşiv’ in senetlerin işleme alınması, ayrıştırılması ve tahsil şubesine gönderilmesine kadar olan ağır iş yükünü ortadan kaldıran pazardaki tek çözümdür.

ICS Senet yoğun senet akışı olan bankaların ihtiyaçlarına cevap vermek, senetlerin dijital ortama alınması, veri girişi ve dağıtım için sınıflandırma aşamalarını içerecek şekilde geliştirilmiş ve bankacılık sisteminin kullanımına sunulmuştur.

Modüller:

ICS Check Solution     (Şube-Merkez Çek Tarama Yazılımı)

ICS Check Sorter        (Çek Ayrıştırma ve Sıralama Yazılımı )

ICS Senet Solution      (Şube-Merkez Senet Tarama Yazılımı)

ICS Senet Sorter         (Senet Ayrıştırma ve Sıralama Yazılımı)